ZGKiM w Pszowie

ZGKiM w PszowiePszów - miasto w województwie śląskim, w powiecie wodzisławskim. Powierzchnia - 20 km2, ludność ~ 14 tys. mieszkańców.

Na zlecenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pszowie, będącym eksploatatorem sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz ogólnospławnej, wykonany został system GIS do zarządzania w/w infrastrukturą.

W ramach projektu pozyskano rastry map zasadniczych z PODGiK w Wodzisławiu Śl. (układ SG-ROW), które po kalibracji i transformacji do docelowego układu współrzędnych, posłużyły jako podstawa do digitalizacji uzbrojenia kanalizacyjnego na terenie miasta.

W ramach projektu zinwentaryzowano i opisano 60 km sieci kanalizacyjnych. Dodatkowo baza danych została uzupełniona o kataster nieruchomości (działki oraz budynki). System GIS został wdrożony na istniejącym serwerze przedsiębiorstwa, na którym zainstalowano bazę danych PostgreSQL (wraz z PostGIS) oraz stworzono odpowiednią architekturę projektu, udostępniając go wszystkim komputerom w sieci LAN.

20.04.2019 WodNET - Wszelkie prawa zastrzeżone.
RDC:
Używamy plików cookies oraz podobnych technologii w celach m.in. świadczenia usług, statystyk, itp. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, iż będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Akceptuj - Odrzuć