Wodociąg Marecki

Wodocig MareckiMarki - miasto położone w powiecie wołomińskim, w woj. mazowieckim, w aglomeracji warszawskiej na północny wschód od Warszawy. Powierzchnia - 26 km2, ludność ~ 27 tys. mieszkańców.

Wodociąg Marecki Sp. z o.o. jest spółką prawa handlowego, której właścicielem w 100% jest Miasto Marki. Spółka rozpoczęła działalność gospodarczą 15 lutego 1999 roku otrzymując od Gminy Miasta Marki niezbędny majątek pozwalający na ujmowanie, uzdatnianie i dystrybucję wody w obszarze miasta Marki.

Na potrzebę Wodociągów Mareckich wykonany został system GIS zintegrowany z modelem hydraulicznym sieci wodociągowej oraz z bazą sprzedaży wody. Dzięki możliwości pozyskiwania danych z Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, system GIS został zasilony danymi katastralnymi (działki i budynki) oraz geodezyjną ewidencją sieci uzbrojenia terenu (GESUT). Konstrukcja bazodanowa zapewnia, iż najnowsze dane z PODGiK są automatycznie importowane na serwer GIS, gdzie są zapisywane zgodnie z potrzebami Zamawiającego. Takie rozwiązanie umożliwia paszportyzację infrastruktury wod.-kan. bez konieczności aktualizacji geometrii sieci, która wykonywana jest w Ośrodku Geodezyjnym.

Dzięki przechowywaniu modelu hydraulicznego w bazie danych GIS, możliwe jest zarządzanie nim spod poziomu systemu GIS oraz integracja z bazą sprzedaży wody przedsiębiorstwa. Pozwala to na aktualizację zarówno szkieletu sieci wodociągowej, jak i swobodne zarządzanie scenariuszami eksportowanymi do modelu hydraulicznego, bez obawy o aktualność bądź spójność danych. Każdy uprawniony użytkownik ma możliwość własnoręcznego stworzenia niezbędnej analizy pracy sieci wodociągowej stosownie do wymaganych scenariuszy.

20.06.2019 WodNET - Wszelkie prawa zastrzeżone.
RDC:
Używamy plików cookies oraz podobnych technologii w celach m.in. świadczenia usług, statystyk, itp. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, iż będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Akceptuj - Odrzuć