QGIS

Quantum GIS (QGIS) jest otwartym i przyjaznym oprogramowaniem typu GIS, które może pracować zarówno na platformach Linux, Mac OS oraz MS Windows. Został on stworzony w 2002 roku i od tego czasu jest rozwijany jako oprogramowanie służąca do administracji przestrzennych danych PostGIS. Quantum GIS udostępniony jest do darmowego użytku (w tym komercyjnego) na licencji GNU General Public License. Pozwala on na przeglądanie, edycję i administrację danych wektorowych, rastrowych oraz bazodanowych w różnych formatach danych.

W naszych rozwiązaniach Quantum GIS wykorzystywany jest jako narzędzie do podglądu, edycji jak również administracji danymi przedsiębiorstwa. Dzięki podłączeniu aplikacji Quantum GIS do serwera bazy danych (PostgerSQL), możliwe jest utworzenie systemu działającego w architekturze klient - serwer. Daje to niewspółmierne korzyści polegające na współbieżnym dostępie mapy wielu użytkownikom - każda zmiana w treści mapy dokonana przez uprawnionego operatora jest natychmiast widoczna dla pozostałych odbiorców mapy. Kontrola uprawnień po stronie serwera umożliwia nadzór nad dostępem użytkowników do mapy, zabezpieczając w ten sposób dane przed nieautoryzowaną zmianą. Dodatkowo dzięki rozszerzeniu PostGIS możliwe jest zapisywanie danych przestrzennych wprost do relacyjnej bazy danych. Pozwala to na przetrzymywanie zarówno geometrii obiektów jak i danych opisowych na centralnie umieszczonym serwerze, który udostępnia zasoby dla wszystkich użytkowników wewnętrznej sieci przedsiębiorstwa LAN.

16.12.2018 WodNET - Wszelkie prawa zastrzeżone.
RDC:
Używamy plików cookies oraz podobnych technologii w celach m.in. świadczenia usług, statystyk, itp. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, iż będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Akceptuj - Odrzuć