Atmoterm S.A.

Atmoterm S.A.Atmoterm S.A. w Opolu specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych komputerowych systemów zarządzania informacjami środowiskowymi oraz w inżynierii środowiska.
W ramach projektu "Wysoko wykwalifikowana kadra czynnikiem rozwoju opolskich MŚP", którego beneficjentem był Atmoterm S.A w Opolu, dokonano:

"Wdrożenia systemu informacji przestrzennej z wykorzystaniem narzędzi informatycznych GIS rozprowadzanych na licencji Open Source (OSS) z wykorzystaniem:
•    systemu zarządzania relacyjnymi bazami danych PostgreSQL,
•    aplikacji Quantum GIS."

Celem projektu było stworzenie systemu informacji przestrzennej GIS w strukturze przedsiębiorstwa, umożliwiającego zarządzanie danymi przestrzennymi powstałymi w trakcie wykonywania prac i udostępnienie ich w ramach wewnętrznej sieci LAN. Umożliwiło to uprawnionym pracownikom na korzystanie z systemu GIS, zarządzanie centralnie gromadzonymi informacjami w bazie danych, tworzenie nowych projektów, edycji danych, oraz przeprowadzania analiz przestrzennych, stosownie do potrzeb.

W ramach zadania dokonano spojenia danych przestrzennych opracowanych przez Zleceniodawcę na przestrzeni lat w ramach różnych projektów. W tym celu dokonano migracji danych, przetwarzanych lokalnie na jednym stanowisku, z programu ArcMap firmy ESRI do centralnej bazy danych PostgreSQL. Ponadto opracowano projekt w Quantum GIS wspólny dla wcześniej wypracowanych danych, z zachowaniem symboliki wcześniejszych projektów. Tak skonstruowany system został udostępniony wewnątrz sieci LAN przedsiębiorstwa, gdzie upoważnieni użytkownicy mają dostęp do danych, zgodny z przyznanymi im uprawnieniami.

20.06.2019 WodNET - Wszelkie prawa zastrzeżone.
RDC:
Używamy plików cookies oraz podobnych technologii w celach m.in. świadczenia usług, statystyk, itp. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, iż będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Akceptuj - Odrzuć