SWMM 5

SWMM był pierwszym programem do modelowania pracy sieci kanalizacyjnych. Został opracowany przez Agencję ds. Ochrony Środowiska USA (U.S. Environmental Protection Agency) i podobnie jak program EPANET został udostępniony na zasadach licencji publicznej (Public Domain), gwarantującej możliwość wykorzystywania zarówno samej aplikacji jak i jej kodów źródłowych do zastosowań komercyjnych. Na jego bazie powstały programy jak Mike SWMM, czy Storm CAD. Wersja 5 została zaprezentowana w 2004 roku i do dziś jest ostatnią kompilacją programu.

Aplikacja SWMM 5 umożliwia przeprowadzanie dynamicznej symulacji pracy sieci kanalizacyjnych, zarówno deszczowych jak i sanitarnych, grawitacyjnych oraz ciśnieniowych. Dzięki graficznemu interfejsowi przeprowadzane symulacje wyświetlane są na ekranie w sposób przyjazny użytkownikowi. Ponadto program umożliwia analizowanie dowolnie skomplikowanej sieci kanalizacyjnej.

Więcej o samym programie SWMM oraz jego dokumentacje można znaleźć na stronach internetowych U.S. Environmental Protection Agency.

16.12.2018 WodNET - Wszelkie prawa zastrzeżone.
RDC:
Używamy plików cookies oraz podobnych technologii w celach m.in. świadczenia usług, statystyk, itp. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, iż będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Akceptuj - Odrzuć